פרסומים

בקניין רוחני לא הכמות קובעת

מקור: עיתון הארץ

ד"ר כפיר לוצאטו, מבכירי עורכי הפטנטים, מסביר בראיון מיוחד עימו מדוע פטנטים כה רבים מאושרים ע"י בוחני הפטנטים, אך לא עומדים במבחן המשפטי ושיווקי, מדוע אין קשר בין כמות הפטנטים להצלחת המוצר ומה סוד ההמשכיות של הפירמה המשפחתית שהוא עומד בראשה שנוסדה לפני 148 שנה.

החדשנות הטכנולוגית יכולה לסייע בפתרון שתיים מבעיות המשק המעיקות – הפריון הנמוך בתעשייה והאי-שוויון

מקור: עיתון הארץ

במשך שלושה עשורים נבנה באן אקו-סיסטם חזק וייחודי, שהפך את ישראל לאומה טכנולוגית מובילה. עכשיו הגיע הזמן שההיי-טק יחלחל ליתר חלקי המשק ולתעשייה המסורתית.

הזדקנות האוכלוסייה – אתגר חברתי-רפואי ממדרגה ראשונה

מקור: דה מרקר

הצלחת תעשיית הביומד תלויה רבות במידת ההטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתהליך הטיפולי של בני גיל השלישי על ידי מוסדות בריאות ורפואה, במיוחד בכל הקשור לניטור מרחוק וטיפול בקהילה.

אנחנו במרוץ חימוש טכנולוגי שישראל רק יכולה להרוויח ממנה

מקור: דה מרקר

כך אומרת ד"ר אסתר לוצאטו, מנהלת-שותפה בפירמה "לוצאטו את לוצאטו" המדברת על הטרנד העולמי של הטמעת חדשנות גם בענפים שמרניים ובתעשיות המסורתיים.

האמצאות שבסייבר

מקור: עיתון הארץ

ההגנה בפני התקפות סייבר הופכת להיות מרכיב מרכזי בחיינו ככל שגובר הרצון לחבר כל דבר לרשת. אך כדי להשיג הגנה בפטנט לפתרונות אבטחה יש צורך במיקוד, בירידה לפרטים ובמתן פתרון לבעיה ספציפית. תיאורים כלליים וקונספטואליים, כפי שממציאים ישראלים נוטים לפעמים לספק, לא ישיגו את המטרה.

לא תמיד עדיף הרע שאנחנו מכירים

מקור:עיתון הארץ

בניגוד לאובמה, אשר שאף לחסל את מערכת הפטנטים האמריקאית, הנשיא הנבחר טראמפ מייחס לה חשיבות ויש סבירות גבוהה שיטפח אותה. דבר אחד בטוח - ממשל נוסף של אובמה, המתחבא מאחורי חצאיתה של קלינטון ומטובל בהזיות סנדרס, היה בעל פוטנציאל הרס משמעותי. במקרה זה, עדיף הרע הלא מוכר על זה המוכר.

תוך עשור הנגב יהפוך לבירת החדשנות הטכנולוגית של ישראל

מקור: ידיעות אחרונות

כך מעריכה ד"ר אסתר לוצאטו, מפירמת עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו", שמעורבת עמוקות בסצנת ההיי-טק בנגב ובפיתוח יזמות טכנולוגית. "כבר לפני 40 שנה קשרנו את גורלנו בנגב, כשאיש לא האמין שייצמח פה משהו משמעותי", היא אומרת. "עכשיו אנו גאים להיות חלק בלתי נפרד מהאקו-סיסטם הטכנולוגי שצומח פה ומחולל מהפך כלכלי בנגב."

להמציא תרופה למכה

מקור: עיתון הארץ

כך מעריכה ד"ר אסתר לוצאטו, מפירמת עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו", שמעורבת עמוקות בסצנת ההיי-טק בנגב ובפיתוח יזמות טכנולוגית. "כבר לפני 40 שנה קשרנו את גורלנו בנגב, כשאיש לא האמין שייצמח פה משהו משמעותי", היא אומרת. "עכשיו אנו גאים להיות חלק בלתי נפרד מהאקו-סיסטם הטכנולוגי שצומח פה ומחולל מהפך כלכלי בנגב."

עולים לנגב

מקור: עיתון הארץ

כבר שנים שד"ר אסתר לוצאטו מאמינה - ומטיפה לכל מי שמוכן לשמוע - כי השלב הבא של הציונות טמון בפיתוח הכלכלי-חברתי-טכנולוגי של הנגב. עכשיו, כשחברות רב-לאומיות פועלות כדי לתקוע יתד בפארקי ההיי-טק בבאר-שבע ובעומר, היא מרשה לעצמה לקרוא לעמיתיה במגזר העסקי להציב דוגמא אישית ולהתיישב בנגב.

סדקים בסטארטאפ ניישן - האתגרים שחייבים לפתור ועכשיו

מקור: Geektime

למרות הישגיה המרשימים של ישראל בתחום ההיי-טק אי אפשר להתעלם מהאתגרים הניצבים לפתחה: זירה סופר-תחרותית בעולם, משבר בחינוך הטכנולוגי ומחסור חמור במהנדסים ובכוח אדם מקצועי לתעשיית ההיי-טק.

מהמעבדה לתעשייה: הקניין הרוחני כמרכיב קריטי

מקור: עיתון הארץ

הדרך הארוכה ממולקולה במעבדה לתרופה על המדף, עוברת דרך הגנה פטנטית מקיפה, הנדרשת גם לאור השקעת המשאבים העצומה בתהליך הפיתוח. ד"ר אסתר לוצאטו מסבירה את האתגרים הכרוכים במו"פ במדעי החיים ואת המענה הנדרש לכך מצד עורך הפטנטים.

תעשיית הסטארט-אפים - מנוע החדשנות של ישראל

מקור: עיתון הארץ

למרות שחלק לא מבוטל מחברות הסטארט-אפ שנפתחות נסגרות, תעשיית הסטארט-אפ היא-היא החמצן של התעשייה הטכנולוגית. היזמים, במיוחד הסדרתיים, הם יצרני החדשנות, היזמות וההשקעות ויש לעודד ולטפח את האקלים הכלכלי-עסקי המעודד את פעילותם.

על רפואה דיגיטלית, ביג דאטה ומיחשוב ענן

מקור: עיתון הארץ

ישראל כמעצמת חדשנות בטכנולוגיות מיחשוב, ענן, סייבר ורפואה יכולה לשחק תפקיד מרכזי ברפואה הדיגיטלית של המחר", קובעת ד"ר אסתר לוצאטו, מפירמת עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו", המשרטטת את קווי המיתאר של הרפואה העתידית והזיקה בינה לבין התפתחות טכנולוגיות הענן.

לתרגם חלום, משולחן השרטוט למציאות חיה ונושמת

מקור: כלכליסט

5 שאלות לאסתר לוצאטו, הבעלים של משרד משפחתי לעריכת פטנטים שהוקם באיטליה לפני קרוב ל-150 שנה, וכלת פרס עיריית באר שבע למצויינות.

מיזוגים ורכישות גלובליים והיתרון הישראלי

מקור: עיתון הארץ

בשנה האחרונה היינו עדים לגל גדול של מיזוגים ורכישות בשוק הטכנולוגיה העולמי. האם בעקבות כך נשקפת סכנה למרכזי המו"פ של החברות הרב-לאומיות הפועלים בישראל? חומר למחשבה.

מספר נקודות חשובות בנוגע לאנג׳לים

מקור: Geektime

מה מחפשים האנג'לים וכיצד היזמים צריכים לפעול כדי לשכנע את המשקעים הפרטיים להקצות מכספם לטובת מיזם טכנולוגי?

מימון המונים לסטארטאפ - מתי זה באמת משתלם?

מקור: Geektime

מימון המון למיזמי היי-טק הוא דרך טובה לגיוס הון לסטארטאפים בראשית דרכם. יש לו גם יתרון נוסף – היכולת לקבל חיווי מבוסס ׳׳חוכמת המונים׳׳ על סיכויי ההיתכנות של המיזם. חשוב לזכור, עם זאת, שבלי הגנה פטנטית לא מומלץ לחשוף את המיזם ברשת.

דילמת ההגנה ופתרונה

מקור: עיתון הארץ

מפתחי הגנות סייבר חוששים מדליפת המידע הן למתחרים והן להאקרים. זה חשש מובן, אך הוא מוביל לא פעם לפתרונות עקומים, שגם מקשים על קבלת פטנט וגם לא מונעים את זליגת המידע. אז מהו הפתרון הנכון?

תביעת זכויות יוצרים על פטנט - גלובוס מקס

מקור: גלובס

חברת גלובוס מקס נתבעת על הפרת 3 פטנטים השייכים לדוד סיטבון, בעליה של חברת U-SEE 2.

כן מערבים עסקים ומשפחה

מקור: Mako

מעבר בין-דורי בעסק משפחתי הוא תהליך מורכב, בפרט בעסק עם מורשת ארוכה ומוניטין מקצועי. ד"ר אסתר לוצאטו ובתה, עו"ד מיכל לוצאטו, מספרות על האתגרים שבהעברת השרביט המשפחתי לדור החמישי בפירמת עורכי הפטנטים שנוסדה באיטליה לפני 148 שנה.

פרסומים

הצטרפו אלינו בפייסבוק

צור קשר