רישום פטנטים בארה"ב - עורכי פטנטים לוצאטו את לוצאטו

רישום פטנטים בארה"ב

רישום פטנט בארה"ב מבוצע בידי משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארצות הברית (USPTO). המשרד ממוקם בוושינגטון הבירה, אולם ניתן למלא בקשה לרישום פטנט פרוביזורי או קבוע בארה"ב גם באמצעות המחשב. ארה"ב חברה באמנה לשיתוף פעולה לענייני פטנטים (PTC), דבר המאפשר למבקשים לרשום פטנט בין לאומי לקבל עדיפות כשהם ממלאים בקשת PTC באמצעות משרד הקלט (RO) בארה"ב.

אילו סוגי פטנטים ניתן לרשום בארה"ב?

USPTO רושם שלושה סוגי פטנטים מובחנים: פטנטים שימושיים, פטנטים על מדגם ופטנטים על צמחים.

פטנטים שימושיים ניתן לרשום על המצאות המציגות אלמנט חדש בתהליך טכנולוגי או תעשייתי, בין השאר, בתחומי האינטרנט, ביוטכנולוגיה, כימיה, תרופות ועוד, ומציגות חדשנות, יישום מעשי וצעד המצאתי.

ממציאים רושמים פטנט על מדגם כהגנה על עיצובים קישוטיים העצמאיים מתפקודו של המוצר. על המדגם להיות גם חדש (לא ידוע לפני הגשת הבקשה) וגם מקורי (שיפור משמעותי דיו למדגם קיים כדי להירשם בנפרד, או ללא תקדים).

פטנטים על צמחים מגנים על צמחים שהונדסו ביולוגית בהליך רבייה אל-מינית.

כמה זמן נדרש כדי לרשום פטנט בארצות הברית?

הפעולה המשרדית הראשונה הנדרשת ממועמד לרישום פטנט בארה"ב מתרחשת, בממוצע, כעבור 17.3 חודשים מתאריך מילוי הבקשה. USPTO מדווח כי נדרשים בממוצע 26.6 חודשים להשלמת הליך הרישום.

מהם הצעדים הראשונים לרישום פטנט בארצות הברית?

הצעד הראשון לממציא המבקש לרשום פטנט בארה"ב הוא חיפוש פטנט בארה"ב. חיפוש פטנט בארה"ב יכול להתנהל באמצעות מאגר הנתונים המלא של פטנטים הכולל טקסטים ותמונות של משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארצות הברית.

חיפוש פטנט יכול להיות קשה מאוד, במיוחד לממציא המתחיל. אנו ממליצים לשכור את שירותיו של עורך פטנטים כדי לוודא שהערכתם נכון את פוטנציאל הפטנט של ההמצאה שלכם וחשפתם את כל המקרים הרלוונטיים של אומנות מוקדמת. צרו קשר עם עורך פטנטים של "לוצאטו את לוצאטו" כאן.

אם אתם רוצים לרשום פטנט בארצות הברית דרך ישראל, מילוי בקשת PTC ברשות הפטנטים של ישראל יבטיח לכם קדימות בארה"ב. כאשר תהיו מוכנים לעבור לשלב המקומי, הקדימויות של התביעות שהוגשו בישראל יהיו תקפות בבחינת המועמדות לפטנט שלכם בידי USPTO.

רישום פטנט בארה"ב: התהליך

 1. קבעו האם ההמצאה שלכם ניתנת לרישום כפטנט בארה"ב. כדי לזכות בהכרה זו, על ההמצאה לעמוד בקריטריונים הבאים:
  • חדשנות – חשיפה ראשונה של ההמצאה בעמודי הבקשה לרישום פטנט שהגשתם;
  • חדשנות – חשיפה ראשונה של ההמצאה בעמודי הבקשה לרישום פטנט שהגשתם;
  • יישום מעשי – לא ניתן לרשום כפטנט רעיונות מופשטים, תפיסות ושיטות.

 2. בצעו חיפוש פטנט בעזרת עורך פטנטים מוסמך.

  מאז שנת 2009, הוכרה ישראל כרשות חיפוש בין לאומית (ISA). אם אתם מגישים בקשת PTC, רשות הפטנטים של ישראל יכולה לנהל חיפוש שיקבע אם יש אמנות קודמת הקשורה להמצאה שלכם בכל אחת מהמדינות החתומות על האמנה לשיתוף פעולה לענייני פטנטים (PTC).


 3. החליטו איזו בקשה לרישום פטנט אתם רוצים להגיש.

  • בקשה לרישום פטנט קבוע – כוללת תיאור של ההמצאה, תביעות הפטנט, איור (אם הכרחי) ואת תשלום כל האגרות הנדר
  • בקשה לרישום פטנט פרוביזורי מאפשרת למבקש להציג "פטנט תלוי ועומד" בכל החומרים הרלוונטיים, להתחיל בהליך רישום הפטנט בעלות זולה יותר (בשל העובדה שהבקשה לרישום פרוביזורי לא עוברת בחינה עד להגשת בקשה לרישום קבוע) ואף לבחון את השוק תחת אבטחת הקדימות שמספקת הבקשה לרישום פרוביזורי.
  • בקשה לרישום פטנט פרוביזורי מאפשרת למבקש להציג "פטנט תלוי ועומד" בכל החומרים הרלוונטיים, להתחיל בהליך רישום הפטנט בעלות זולה יותר (בשל העובדה שהבקשה לרישום פרוביזורי לא עוברת בחינה עד להגשת בקשה לרישום קבוע) ואף לבחון את השוק תחת אבטחת הקדימות שמספקת הבקשה לרישום פרוביזורי.

   בקשות לרישום פרוביזורי צריכות לכלול תיאור בכתב ותרשימים (אם רלוונטי) כדי לזכות בקדימות ולתמוך בבקשה העתידית לרישום קבוע. גלו אם בקשה לרישום פרוביזורי של פטנט בארה"ב נכונה לכם.

למידע נוסף ועידכונים הרשם לניוזלטר

מייל לא חוקי

צור קשר

סניף ראשי

סניף ת"א

WeWork

פרטי קשר