חיפוש פטנטים | סקרי פטנטים

חיפוש וסקרי פטנטים

חיפוש פטנט הוא הצעד הראשון בהערכת הפוטנציאל של הרעיון או האמצאה שלכם. הוא נועד לבחון האם ניתן לרשום פטנט על האמצאה ובכך להתחיל בתהליך הפיתוח. חיפוש פטנט, או הכשירות של אמצאה להירשם כפטנט, הוא הצעד הראשון בהערכת הפוטנציאל של הרעיון או האמצאה שלכם. "לוצטו את לוצטו" רכשו ניסיון נרחב במסגרת העבודה עם מדענים, ממציאים, מנהלי מחקר ופיתוח ומנהלי שיווק, דבר המאפשר להעביר את האמצאה משלב הרעיון לשלב השיווק – הכול מתחיל כאן! אנו מסייעים ללקוחות שלנו לזהות המצאות בעלות כשירות לרישום כפטנט ופוטנציאל ליישום תעשייתי ומספקים להם את הייעוץ המתמשך ההכרחי למימוש הרישום והמסחור.

מהו חיפוש פטנט?

אחד התנאים המרכזיים לקבלת פטנט על אמצאה או פיתוח טכנולוגי הינו שהאמצאה תהיה חדשה. חוק הפטנטים מגדיר שאמצאה נחשבת לחדשה, אם לא נתפרסמה בפומבי, בין בישראל ובין מחוצה לה, לפני מועד הגשת הבקשה לפטנט. לכן, חיפוש פטנטים נועד לאתר פרסומים העשויים להיות רלוונטיים לאמצאה, או לרעיון שלגביו מבקשים לרשום פטנט, ובכך לתת אינדיקציה ראשונית היכן האמצאה עומדת ביחס לפרסומים קודמים שנמצאו במהלך ביצוע חיפוש הפטנטים.

במילים אחרות, מטרת החיפוש (הנקרא "חיפוש חידוש") היא להחליט האם ישנם פטנטים קודמים, או פרסומים קודמים, העלולים למנוע מהממציא לקבל פטנט על המצאתו. בעזרת סוג זה של חיפוש פטנטים מנסה עורך הפטנטים למצוא את הפטנטים הקשורים הקרובים ביותר שניתן למצוא בתחום האמצאהעם זאת, חיפוש עדכני מנסה למצוא את הטכנולוגיה הכי חדישה.

איך אפשר לעזור לך?

עורכי הפטנטים של "לוצאטו את לוצאטו" רכשו ניסיון נרחב בביצוע סקרי פטנטים המסייעים ללקוחות לזהות האם המצאותיהם הן בעלות כשירות לרישום כפטנט והאם יש להן פוטנציאל ליישום תעשייתי. כן הם מספקים ללקוחות את הייעוץ המתמשך ההכרחי למימוש הרישום והמסחור.

האם יש סוגים שונים של חיפושים?

חיפוש פטנטים מתבצע בעזרת שימוש במאגרי מידע מקוונים הכוללים בקשוחיפוש פטנטים מתבצע בעזרת שימוש במאגרי מידע מקוונים הכוללים בקשות פטנט ופטנטים ממקורות שונים בעולם, כגון משרד הפטנטים האמריקאי, רשות הפטנטים האירופאית וכן רשויות פטנטים נוספות כמו סין, יפן וכיוצ"ב, זאת לצד מאגר לחיפוש בקשות פטנטים ופטנטים באחריות הארגון הבין-לאומי לקניין רוחני . כמו כן קיימים מאגרי מידע מדעי המהווים חלק מספריות לאומיות ומאגרים אינפורמטיביים שבהם ניתן למצוא קלסיפיקציה של רצפי ד.נ.א וחומרים כימיים. המאגרים מאפשרים חיפוש בעשרות ספרים מדעיים ועיתונים מקצועיים הקשורים לרפואה, ביולוגיה ו כימיה ובמידע המדעי של הספרייה האמריקנית לרפואה.ועוד.

מה השלב הבא?

לוצאטו את לוצאטו עורכי פטנטים צברה במשך השנים ניסיון רב-ערך בעריכת חיפושי פטנטים בצורה מקיפה מאוד, הסורקת את כל מאגרי המידע הרלוונטיים האפשריים. זאת כחלק אינטגרלי של השירותים שהיא מציעה ללקוחותיה בכל הקשור להליכי רישום פטנטים, בארץ ובעולם, ועריכת פטנטים בכל התחומים, עבור לקוחותיה בארץ ובחו"ל. הפירמה רכשה ניסיון נרחב בסיוע למדענים, ממציאים, מנהלי מו"פ ומנהלי שיווק, בעת ניהול תוכניות פיתוח ובמיוחד באיתור המצאות כשרות פטנט ובעלות ערך מסחרי, תוך מתן ייעוץ מקיף על הדרכים האפשריות לממש רישום פטנט או רישום פטנטים על המצאות אלה. פעילות זו כוללת עריכת בקשות פטנט, הגשת בקשות לרישום פטנט, טיפול בבחינה של בקשות פטנט בארץ ובעולם, וכן מתן חוות דעת וחיפושי ספרות הכוללים, בין היתר, חיפוש פטנטים.

למידע נוסף ועידכונים הרשם לניוזלטר

מייל לא חוקי

צור קשר

סניף ראשי

סניף ת"א

WeWork

פרטי קשר