אנשי מפתח

ד"ר ברוס אלפרט
brucea@luzzatto.co.il

יליד ארה"ב. בעל תואר בוגר משולב בהנדסה ובפיזיקה, עם חוג משני בכימיה, מאוניברסיטת מיין , ובעל תואר דוקטור בפיזיקה מאוניברסיטת אוהיו שבארה"ב. עלה לישראל בשנת 1970 והשלים את לימודי הפוסט-דוקטורט בטכניון. הצטרף לפירמה בשנת 2000 והתקבל כשותף בשנת 2005. עיקר עיסוקו הוא בתחומי הפיזיקה ו המיכשור הרפואי. את זמנו הפנוי מקדיש ברוס לבילוי עם המשפחה, ובמיוחד עם נכדיו הרבים.
לילך לוצאטו-שוקרון
בועז קרויטורו

יכול לעניין אותך

קריאה נוספת

Dr. Kfir Luzzatto's Book, Fun With Patents

מיכשור רפואי

כדי להבטיח את הצלחתו השיווקית של מיכשור רפואי חדש, יש להתמודד במקביל עם אתגרים רפואיים, מסחריים, רגולטוריים ועסקיים. בכל החזיתות הללו, להגנת הקניין הרוחני (פטנטים, מדגמים וסימני מסחר) נודעת חשיבות מכרעת והיא מחייבת היוועצות עם עורך פטנטים בעל ידע וניסיון. ב"לוצאטו את לוצאטו" צברו ניסיון עצום בשטח המיכשור הרפואי, בין היתר הודות לצוות רב-תחומי של עורכי פטנטים מנוסים, כולם בעלי תארים מתקדמים, הבאים משטחים שונים הרלוונטיים לתחום, כגון הנדסה, מדעי החיים ותוכנה.

תחום המיכשור הרפואי הוא ענף הנמצא בצמיחה מתמדת בישראל. מנתונים שפירסם מכון הייצוא עולה, כי בשנת 2014 היקף הייצוא של ציוד רפואי מישראל עלה ב-11% לעומת 2013, והסתכם בכ-2 מיליארד דולר. במכון הייצוא מעריכים, כי תעשיית מדעי החיים בישראל מונה כ-1,100 חברות, כאשר 70% מהן בתחום המיכשור הרפואי.

ישראל ניצבת במקום הראשון בעולם במספר הפטנטים לנפש בתחום המכשור הרפואי. הדבר מוסבר בכך שבישראל קיים הון אנושי מגוון בתחומים שונים שהם רלוונטיים לפיתוח תחום המיכשור הרפואי - ממהנדסים, אנשי תוכנה ומדענים בתחום מדעי החיים ועד למעצבים מוכשרים. בהיותו רב-תחומי מיסודו, המדענים והמהנדסים הישראלים הפועלים בענף המיכשור הרפואי מביאים לידי ביטוי את היכולות שלהם, תוך אינטגרציה בין-תחומית ושילוב בין מגוון תחומים כמו אלקטרוניקה ,תקשורת ואלקטרו-אופטיקה. כך באו לעולם פיתוחים בתחומים כמו הדמייה רפואית, לייזר, טלא-רפואה ,אבחון מוקדם וציוד מתוחכם לביצוע פרוצדורות כירורגיות זעיר-פולשניות.

תחום המיכשור רפואי הוא גם מרכיב מרכזי בייצוא של ישראל. הוא חולש על 65% מהייצוא בתחום מדעי החיים. יותר מ-500 יצואנים בתחום המיכשור הרפואי מעורבים כיום באפליקציות רפואיות שונות, במגוון רחב של טיפולים, ויוצרים ערך רב למשקיעים בחברות מדעי החיים.

ישראל מצטיינת גם בטכנולוגיות מיחשוב בתחום הרפואי וככזאת היא מהמובילות בעולם גם במוצרים וגם ביישומם. זה מתחיל מהבית. כמעט 90% מהרופאים בישראל נעזרים כיום במיחשוב רפואי בעת הגשת טיפול רפואי, שיעור שנחשב לשיא בקנה מידה עולמי. מיחשוב רפואי מתקדם מספק מענה גם לצורך של שירותי הרפואה בעולם המערבי להורדת עלויות הבריאות המאמירות בקצב רצחני. השימוש במיחשוב רפואי משמעותו המיידית היא דוקומנטציה ויעילות וכפועל יוצא, יכולת לבקרת עלויות ובקרת איכות.

מיכשור רפואי

הצטרפו אלינו בפייסבוק

צור קשר