מרעיון למוצר לפטנט - עורכי פטנטים לוצאטו את לוצאטו

מרעיון למוצר לפטנט

ד"ר אסתר לוצאטו מסבירה כיצד להפוך רעיון למוצר בתוכנית "בר דעת"

יזמים רבים קמים בבוקר עם רעיון מעולה ושואלים את עצמם האם וכיצד אפשר להפוך אותו לפטנט, או/ו מוצר מסחרי. אלא שלא כל רעיון - אפילו רעיון טוב או הברקה מדהימה - אכן ניתן לתרגום למוצר או פטנט. אז לפני שיוצאים לדרך ומשקיעים לא מעט זמן, אנרגיה ומשאבים כדאי לבדוק מספר דברים.

אז מה עושים?

כמה טיפים שיעזרו לכם לבדוק האם הרעיון שלכם הוא פטנטבילי:

  • בִּדקו את השוק - בדקו היטב באמצעות חיפוש ראשוני שכל אחד יכול לעשות באינטרנט ולבדוק אם הרעיון חדש. אם כן יש לערוך חיפוש מקצועי רצוי על ידי עורך פטנטים , יתכן כי הרעיון שהגיתם מיושם כבר בצורה נרחבת ואם קיימים פתרונות יעילים או דומים לאותה הבעיה שהוגדרה עדיף לפנות לרעיון חדש. אם מדובר ברעיון חדשני ייתכן וניתן יהיה לרשום פטנט עליו ובכך להגן עליו.

  • חִשבו עסקית - במידה והרעיון אכן ניתן להגנה באמצעות פטנט כדאי לבדוק היטב את ההיתכנות העסקית של יישום הרעיון - חפשו משקיע - לא כל אחד ניחן ביכולות ובמשאבים כדי לתרגם רעיון למוצר מסחרי. לכן, בהינתן כל השלבים הקודמים שפורטו כדאי לחפש משקיע, שיימצא עניין בהשקעה באמצעה שלכם. משקיע כזה יכול לשמש גם כמנטור עסקי עבורכם, לפתוח לכם דלתות בקרב יצרנים פוטנציאליים ולסייע לכם באיתור ערוצי שיווק רלוונטיים.

  • היעזרו בעורך פטנטים מנוסה - אין תחליף לסיוע של עורך פטנטים מנוסה שכבר ראה ושמע הכל. הוא יוכל לסייע לכם בכל אחד מהשלבים שצויינו לעיל ובעיקר לבחון האם יש אפשרות לקבל פטנט על הרעיון דבר שיאפשר לבעל הפטנט לקבל בילעדיות ומונופולין במדינה בה הוא יקבל פטנט. שזה כאמור נכס שעשוי להיות בעל ערך כלכלי גבוה.

זכרו, הדרך להצלחה היא ארוכה וקשה, אך יש גם שכר בצידה. רעיון טוב יכול להיות בעל ערך כלכלי עצום. לכן חשוב להימנע מטעויות ולבנות נכון את התהליך.

למידע נוסף ועידכונים הרשם לניוזלטר

מייל לא חוקי

צור קשר

סניף ראשי

סניף ת"א

WeWork

פרטי קשר