איך רושמים פטנט? - עורכי פטנטים לוצאטו את לוצאטו

איך רושמים פטנט?

ד"ר אסתר לוצאטו מסבירה למה בכלל כדאי לרשום פטנט

אז מה עושים?

לכל יזם יש חלום וכל חלום מבוסס על רעיון או אמצאה שעשויה להפוך לפטנט. כדי להבטיח שפירות האמצאה או הרעיון יועברו רק ליזם ולא לאחרים - או למי שעלול להעתיק אותה - נדרש להגן בפטנט. פטנט מקנה לבעליו בלעדיות בשימוש המסחרי באמצעה למשך 20 שנה.

אז איך רושמים פטנט?

לפני שיוצאים לדרך יש לבצע חיפוש פטנטים מקצועי, שיבוצע על-ידי עורך פטנטים בעל ניסיון. המטרה היא להבטיח שאכן האמצאה היא ראשונית וחדשנית ולא פורסמה קודם לכן, וזאת כדי לעמוד בתנאי החוק לרישום פטנט . לאחר מכן, אפשר לצאת לדרך ולבצע תהליך רישום פטנט שמתחיל בהגשת בקשה לפטנט. רישום פטנט, כדאי לזכור, הוא טריטוריאלי ולכן את הבקשה הראשונה לפטנט בעת הגשתה, נתבע תאריך בכורה שעל פי אמנת פריז כל המדינות שחברות בה כולל ישראל, שומרות את תאריך הבכורה כאילו שהגשנו בכל אחת מהמדינות למשך 12 חודשים. בקשה לרישום פטנט מורכבת מחלק מילולי המכונה "פירוט הבקשה" (SPECIFICATION) , בקשת הפטנט כוללת שלושה פרקים: רקע אודות האמצאה (הכולל תיאור תמציתי של מצב הידיעות בשטח המקצועי של ההמצאה) ; תיאור מפורט שלה (תיאורים והסברים על האמצאה באופן מפורט, מלא ומדויק כולל דרכי הביצוע והיישום שלה); והתביעות (CLAIMS) של הבקשה המגדירות את האמצאה. לפרק זה יש חשיבות משום שמבקש הפטנט תובע לעצמו מונופול על האמצאה.

מכאן מתחיל תהליך הבחינה של בקשת הפטנט על-ידי רשות הפטנטים בכל מדינה בה מוגשת הבקשה, תהליך שעשוי להימשך כשנתיים או שלוש לעיתים אף יותר,מיום הגשת הבקשה לפטנט. אולם, אפשר להשתמש במסלול זירוז בחינה בנסיבות מסויימות,כך שהבחינה מתחילה בתוך שלושה חודשים ומסתיימת בתוך עשרה חודשים. בכל מקרה מתקיים הליך בחינה שהוא הליך מקצועי, בו בוחן בעל רקע טכני מתאים בוחן את הבקשה ולכן חשוב שמול הבוחן יעמוד עורך פטנטים מומחה, שמתמחה בתחום ויודע כיצד לרשום פטנט באופן יעיל ומהיר עם סיכוי להוביל לתוצאות חיוביות וקבלת הפטנט.

למידע נוסף ועידכונים הרשם לניוזלטר

מייל לא חוקי

צור קשר

סניף ראשי

סניף ת"א

WeWork

פרטי קשר