מגייסים צוות מנצח - עורכי פטנטים לוצאטו את לוצאטו

הבית ליזם

מגייסים צוות מנצח

כשעולים על מגרש היזמות הטכנולוגית, אחד האתגרים החשובים הוא לחבר הרכב מנצח של שחקנים. בחיים, כמו במגרש, ליכולת של חבורת אנשים להתלכד סביב רעיון וחזון, כאשר כל אחד מביא עימו את היתרון היחסי שלו וכאשר כולם חדורי תשוקה להצליח, יש חשיבות מכרעת בהצלחה העסקית.

מעבר לכך, היזמים אינם בהכרח מסוגלים לתת מענה לכל האתגרים העומדים בפניהם - פיתוח טכנולוגי, ניהול, שיווק, פיתוח עסקי וכדומה. לכן עליהם לגייס, לעיתים כבר בשלב ההקמה, צוות אשר ייתן מענה למרבית התחומים המרכזיים. זאת ועוד, הנחת העבודה של משקיעי הון סיכון מקצועיים היא שבמרבית המקרים, הרעיון הראשוני של היזמים - מבריק ככל שיהיה - לא מגיע לידי מימוש באופן מלא ונדרש להרבה מאוד התאמות ושינויים. עקב זאת, יש להשקיע, בראש ובראשונה, בהון האנושי, כלומר ביזמים מוכשרים ולאו דווקא ברעיון או פיתוח מוצלח.

יזם שלא יידע כיצד להיעזר באנשים סביבו, לא יוכל לבצע את הדברים ביעילות המקסימלית; יזם שאין לו את היכולת להאציל סמכויות, להעביר חלק מהעבודה למישהו אחר ולקחת צעד אחורה, פשוט יטבע בעבודה עד הצוואר; יזם בתפקיד ניהולי שלא יידע להשתמש ולנצל כהלכה את כוח האדם שעומד לרשותו, יתקשה להשיג את התוצאות הרצויות. לכן, ישנה חשיבות עצומה לזהוּת האנשים שבוחרים לשתף איתם פעולה.

תגמול עובדים ובכירים

תגמול עובדים ובכירים מהווה מרכיב חשוב ביכולתו של מיזם לגייס ולשמר את ההון האנושי שלה ולתרום להצלחתו. אחד מכלי התגמול המקובלים בהקשר זה הוא חלוקת אופציות או מניות. באופן זה העובדים לוקחים חלק בחברה ויכולים ליהנות מפירות הצלחתה באמצעות בעלות עליה.

אופציה למניה היא נייר ערך שהונפק על-ידי החברה ומאפשר למחזיק בו לרכוש מניה, או מניות, של החברה תמורת מסירת כתב האופציה ותשלום של תוספת המימוש. מימוש האופציה למניה הינו אופציונלי וייעשה רק לפי בחירתו של מחזיק האופציה ומכאן השם "אופציות". בהשוואה לבעל מניות, מחזיק האופציה לא נהנה מאותן הזכויות כמו קבלת דיבידנד, אך גם אינו נושא באותם הסיכונים (כדאי לזכור שבעת משבר בעל המניות עלול לאבד את כל השקעתו).

מתן האופציות מהווה מכשיר לשיתוף העובדים בהצלחת החברה והוא בעל יתרונות הן למעסיק והן לעובד. היתרונות למעסיק קשורים בכך שהענקת אופציות היא אומנם הטבת שכר לעובד, אך אינה דורשת הוצאת מזומן מהחברה. בנוסף, היא מהווה כלי לשימור העובדים היות וזכאות העובד למימוש האופציות, נפרסת על פני תקופה מסויימת.

מתן אופציות לעובדים משמש גם ככלי להגברת מוטיבציית העובד לתרום להצלחת החברה, היות והרווח מהאופציות תלוי בעליית שער המנייה, שהינו תוצר של הצלחת החברה. העובד מצידו יוכל, במידה והחברה מצליחה, ליהנות מרווח משמעותי בעקבות מימוש אופציות בעת מכירת החברה, או הנפקתה.

עוד על הנושא הזה

למידע נוסף ועידכונים הרשם לניוזלטר

מייל לא חוקי

צור קשר

סניף ראשי

סניף ת"א

WeWork

פרטי קשר